Isimtescil Internet Teknolojileri A.S

Certified Partner

1998 yılında "En yeni iletişim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak" ilkesiyle yola çıkan FBS Bilişim Çözümleri, geçen 15 yıllık süreçte Dünya ve Türkiye’ye, en büyük domain ve hosting firmalarından birini (isimtescil.net) kazandırarak bu hedefine ulaşmıştır.

2011 yılından itibaren Türkiye deki operasyonla İSİM TESCİL INTERNET TEKNOLOJİLERİ A.Ş. unvanı ile yürütecektir.IsimTescil.NET birçok firmaya ürün tedariği sağlamaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdadır.

Türkiye de İSİM TESCİL INTERNET TEKNOLOJİLERİ A.Ş.
A.B.D. de FBS INC.
Kıbrıs’ta FBS INTERNET TEKENOLOJİLERİ ULUSLAR ARASI İŞLETME ŞİRKETİ LTD

FBS, 2009 ve 2010 yıllarında Türkiye de ilk 500 bilişim şirketi arasında yer almıştır. IsimTescil.NET ICANN’e accredite bir domain firmasıdır. Bünyesinde 300.000 civarında domain barındırmakta olup, yüze yakın farklı ülke veya jenerik domain uzantılarına destek vermektedir. IsimTescil.NET domain kayıt sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük Dünyada 50. sıradadır.

Isim Tescil İnternet Teknolojileri A.Ş. aynı zamanda .tr uzantılarının Türkiye’deki yetkili operatörlerinden biridir. .tr uzantılı domain kaydediciler arasında en fazla işlem hacmine sahip firmadır. Isim Tescil İnternet Teknolojileri A.Ş. tamamen kendi bünyesinde bulunan yazılım ekibi ile geliştirdiği Domain Management (Domain Yönetimi) otomasyonuna sahiptir. Bu otomasyon sayesinde kullanıcılarımız, online domain kaydedebilmekte ve tüm domain operasyonlarını web tabanlı ara yüzümüzden gerçekleştirebilmektedirler. Aynı arayüze entegre çalışan hosting otomasyon sistemi ile, hosting kullanım kolaylığı ve tek arayüzden çoklu hizmet yönetimi sağlamaktadır.

IsimTescil.NET hosting servislerinde de zirveleri hedeflemektedir. Shared hosting, Vds Vps Server, Dedicated Server, Mail Hosting gibi konular da müşterilerine kaliteli servisler sunmaktadır. IsimTescil.NET, marka ve patent işlemlerinde 2008’den beri faaliyet göstermektedir. 2011 yılı itibariyle İSİM TESCİL INTERNET TEKNOLOJİLERİ A.Ş. ile birlikte adı geçen faaliyetleri kendi bünyesindeki marka vekilleri ile yürütmektedir.

IsimTescil.NET, SSL servislerinde farklı seçenekler ile müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Verisign, Geotrust, Comodo gibi sektöründe öncü firmaların bayiliğini yapmaktadır.IsimTescil.NET, müşterilerinin kendi sayfa tasarımlarını teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yüzlerce şablon arasından seçmelerini ve sayfalarını Webklavuzu projesi yardımıyla sağlamaktadır.

IsimTescil.NET, hosting hizmetleri ile birlikte sağladığı, Emlak, E-Ticaret Paketi gibi projeleriyle; küçük, orta ve büyük çaplı işletmelere sektörlerine yönelik web yayın hizmeti sağlamaktadır. ISO 9001 sertifikası süreçlerini 2010 yılında tamamlayan IsimTescil tüm birimleri, hizmet ve kalite standartlarını sağladığını belgelendirmiştir.

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) kapsamında IsimTescil.NET ödeme, alt yapı, ofis, data center (veri merkezi) tüm birimlerinin standartlara uyumluluğunu tescillemiştir. IsimTescil.NET, güçlü destek ekibiyle kullanıcılarının her zaman yanında olmaktadır. IsimTescil.NET ve bağlı olduğu grubun uzun vadedeki hedefi, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da en büyük firmalar arasında yer almaktır.


 • » Managed Dedicated Servers
 • » Reseller Hosting
 • » Shared Hosting
 • » Managed VPS
 • » Support Staffed 24x7
 • » Domain Registration
 • » SSL Certificates
 • P: +902163299393

  Bulgurlu Mah. Selvili Sok. No: 16 Camlica
  Istanbul, Uskudar
  TR